Özel Araç ile Ulaşım,

İstanbul yönünden


İstanbul-Ağva arası yaklaşık 110 kilometre. Özel otomobiliniz ile Ağva'ya gitmek istiyorsanız bu durumda TEM Otoyolu, E-5 ve Beykoz üzerinden olmak üzere üç alternatif mevcut. Dikkat etmeniz gereken tek tabela "ŞİLE" tabelası. 1. ve 2. köprü üzerinde "ŞİLE" sapakları mevcut, TEM üzerinden ise Sarıgazi-Şile yönünü takip etmeniz gerekiyor. İstanbul merkezden Şile yaklaşık 75-80 kilometre kadar.

Şile'ye ulaştıktan sonra "AĞVA" tabelalarını göreceksiniz. Şile'den sonra Ağva yaklaşık 30-35 kilometre kadar. Şile'den Ağva istikametine doğru gittikçe ilk olarak Çayırbaşı köyü karşınıza çıkacak.


Burada yol ikiye ayrılmakta. Sola giden yol deniz kenarından, diğeri ormanlık alan içinden geçiyor. Her iki yol ile de Ağva otelleri ve Ağva'ya ulaşmak mümkün. Gidişte birini, dönüşte diğerini kullanarak gezinize ayrı bir güzellik katabilirsiniz.

 

İzmit yönünden

Kocaeli izmit yönünden yine kendi aracınız ile gelirken Kandıra istikametini takip edip, Kandıra yolu üzerinde Ağva tabelalarını takip ederek kolayca Ağvaya ulaşabilirsiniz.

 

Otobüsler ile ulaşım

İstanbul İETT kullanarak ulaşım için tıklayınız

İzmit - Kandıra üzerinden ulaşım için tıklayınız.

 

Velena Hotel
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Velena Otel
Adres : Ağva Mh. Yakuplu Cad. Dere Sk. No:8 Şile, İSTANBUL